• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • SELAHATTİN ERBAŞ VE GAZİ ERBAŞ
  • KADİRHAN DEMİR
  • KÖŞKER TEYFİK DAĞDURAN
  • ASVALT RIZA
  • EN SAĞDA DELİ SEYHUN
  • NURİ ERGİN VE VEDAT ERGİN
  • SARI REMZİ OZAN
  • Boksör Aydın Zararsız
Site Haritası

ÇAĞLAYAN GRUBU(KIMIZOĞLU) Ceyhan’da ‘korku ve sindirme yöntemleriylekazanç sağlamak’ için suç örgütü kurdukları ileri sürülen Çağlayan ve Ozanlar çeteleri arasında 2005’de çatışma çıktı. Çok sayıda ‘öldürme, yaralama, kurşunlama’ olaylarına karışan Çağlayan çetesinin lideri Namık Kemal Kımızoğlu’nun yurtdışına kaçıp kaybolması üzerine yerine geçen kardeşi ‘Küçük Çağlayan’ lakaplı 36 yaşındaki Erkan Kımızoğlu, yanında çete üyeleri 40 yaşındaki İlker Aydar, 34 yaşındaki İhsan Akboz ve 43 yaşındaki Kadir Söğüt ile birlikte Ozanlar çetesinin lideri gazinocu 40 yaşındaki Mehmet Ozan’ı öldürmek için oturduğu İnönü Bulvarı Yıldız Apartmanı önünde 2 Temmuz 2005 günü pusu kurdu.

Erkan Kımızoğlu ve 3 çete üyesi, gazinocu Mehmet Ozan’ın sabaha karşı saat 05.00 sıralarında, 01 VF 011 plakalı otomobilini apartmanın önüne park ettiği sırada Kalaşnikof tüfeklerle taradı. Saldırıda çete lideri Ozan ile otomobilde bulunan 30 yaşındaki yeğeni Hakan Akkuş, koruması 31 yaşındaki Halil Yılmaz ile arkadaşı emekli astsubay 48 yaşındaki Mahmut Akıllı yaşamını yitirdi.

Olay yerinde değiştirdikleri otomobille kent merkezindeki otoyol köprüsüne gelip aracı burada ateşe veren Çağlayan çetesi üyeleri, suç aleti Kalaeşnikof ile 4 şarjör ve 90 mermiyi de Seyhan Nehri’ne atıp başka bir otomobille kaçtı.

Katliama tanık olan ve ölenlerden Mehmet Ozan’ın nikahsız eşi Vergi Ömürsüren polisteki ifadesinde, Kımızoğlu ve Aydar’ın, tanımadığı 2 kişinin de içinde bulunduğu gri bir otomobille olay yerine gelip araçtan ateş ederek eşi Mehmet Ozan ile yanındaki 3 kişiyi öldürdüğünü söyledi. Polis, çete lideri Kımızoğlu ile birlikte 35 çete üyesini ‘Süpürge’ adlı operasyonla yakaladı. Saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen 4 kişi tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SANIKLARA CEZA YAĞDI

Mahkeme heyeti, Ozanlar çtesinden 4 kişiyi öldürdüğü iddia edilen çete lideri Erkan Kımızoğlu’nu öldürme olaylarından dolayı 4 ömür boyu hapis, çete lideri olmak ve Kalaşnikof tüfek bulundurmak suçundan da 9 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum etti.

Çete üyeleri İhsan Akboz ile Kadir Söğüt ise 4 kişiyi öldürdükleri gerekçesiyle 4’er kez ömür boyu hapis, çete üyeliğinden 1’er yıl 10’ar ay 15’er gün, İlker Aydar da 3 kez ömür boyu hapis ve 26 yıl hapse mahkum edildi.

Tutuksuz yargılanan 7 çete üyesine 1’er yıl 15’er gün hapis cezası verilirken, 23 kişi beraat etti, yargılama devam ederken eceliyle ölen Mithat Yaşar Kımızoğlunun Dosyası kaldırıldı.


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538
Hava Durumu