• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • SELAHATTİN ERBAŞ VE GAZİ ERBAŞ
  • KADİRHAN DEMİR
  • KÖŞKER TEYFİK DAĞDURAN
  • ASVALT RIZA
  • EN SAĞDA DELİ SEYHUN
  • NURİ ERGİN VE VEDAT ERGİN
  • SARI REMZİ OZAN
  • Boksör Aydın Zararsız
Site Haritası

GANNEMOĞLU GRUBU

Aralarında yengesinin de bulunduğu 6 kişiyi öldüren Mahmut Gannemoğlu, kurduğu çetenin 14 üyesiyle Adana’da yakalandı. Çetenin evi silah deposu gibi çıktı

ADANA’NIN Kozan ilçesinde polis, Şehmuz Ateş ve adamlarıyla silahlı çatışmaya girdi. Şehmuz Ateş yaralı olarak, 14 adamıyla yakalandı. Ancak polis, Şehmuz Ateş sahte kimlikli kişinin, Adana, İstanbul, Mersin ve Hatay’da, aralarında yengesinin de bulunduğu 6 kişiyi öldürdüğü ileri sürülen Mahmut Gannemoğlu (45) olduğunu bildirdi. Gannemoğlu ile adamı Erkal Demir’e, yengesini öldürdüğü Ceyhan ilçesinde tatbikat yaptırıldı.

“Namusumu temizledim”

CİNAYETİ soğukkanlılıkla anlatan Gannemoğlu, “Namusumu temizledim, pişman değilim” dedi. Kardeşi İsmail’in, Müslüm Adalı tarafından öldürülmesinin ardından yengesinin kötü yola düştüğünü belirten Gannemoğlu şöyle dedi: “Ona ‘Bu işi bırak, ev tutup namusunla yaşa’ dedim. ‘Bu işe bir kez girdim, bırakamam’ diye cevap verdi. Erkal, Ülkü’yü Gaziantep’te çalıştığı pavyondan kiralayıp yanıma getirdi. Namusumu temizledim.”

Şahit de öldürüldü

MAHMUT Gannemoğlu’nun kardeşi İsmail’i öldüren Müslüm Adalı lehine şahitlik yapmak için Adana’ya gelen İbrahim Cerit ve Ahmet Duran Tanış da araçlarının içinde taranarak öldürüldü. Mahmut Gannemoğlu, bu olaya karıştığı iddiasıyla da polis tarafından aranıyordu. Gannemoğlu ve 14 kişilik çetesinin ev ve işyerlerinde, 1 Kaleşnikof uzun namlulu silah, bir suikast silahı, 5 pompalı tüfek, çeşitli çap ve markalarda 6 tabanca bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ceyhan ilçesinde, bir iş adamının lideri olduğu iddia edilen organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alınmıştı.

Alınan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde ,Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, ilçe merkezinin yanı sıra Adana, Antalya, Osmaniye’nin Kadirli ilçesi ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 30 ayrı adrese adeta filmleri aratmayan helikopter destekli eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Ayrıca Operasyonda, iş adamı Mahmut Gannemoğlu ile birlikte Y.D. (43), B.A. (37), A.M. (48), B.A. (33), T.B. (35), Y.D. (51), B.E. (32), Y.A.B. (37), H.A. (30), S.B. (36), G.G. (27), F.Ö. (65), S.F. (30), C.K. (25), Ü.K. (54), H.C. (55), S.Ç. (46), B.G. (19) ve M.G. (50) gözaltına alındı. çıkartıldıkları mahkeme tarafından Mahmut Gannemoğlu başta olmak üzere delil yetersizliğinden serbest bırakıldıkları bildirildi.


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.477332.6074
Euro34.596434.7351
Hava Durumu